ZPRÁVA KURÁTORKY

Napsal uživatel admin dne Po, 06/03/2023 – 18.46

Milé sestry, milý bratři.

Loňský rok jsme, mohu říct už tradičně, zahajovali povánočním koncertem skupiny DVORKAŘI, kteří u nás účinkovali ještě v květnu.

Další koncert byl až v listopadu a to nám zahrála skupina LISTOVĚJ.

Našich koncertů se účastní i hosté ze sousedních vesnic a těší se nejen na koncert, ale i na posezení a popovídání  po koncertě při kávě a čaji.

Chtěla bych všem sestrám a i bratrům poděkovat za napečení a nachystání občerstvení na všechny akce, které se pořádají.

Bratr farář Jan Jun u nás na faře vedl kytarový kroužek a v květnu bohužel už naposled pro nás uspořádal s dětmi kytarové vystoupení, které nazýval kytarový večírek. Bylo to opravdu naposled, protože bratr farář od nás odcházel na nové působiště. Velice neradi jsme se s ním loučili. Bratr farář Jan Jun se

s námi loučil 29.května,kdy proběhla i konfirmace. Konfirmováno bylo 5 konfirmandů, s kterými by jsme se rádi setkávali při bohoslužbách.

Od 1.června nás administruje sestra farářka Markéta Slámová z Velkého Meziříčí. S konáním bohoslužeb nám do konce roku vypomáhali: sestra Dana Konvalinková, bratr  farář Alois Němec, bratr farář Jan Lauko, bratr farář Pavel Keřkovský, sestra farářka Marie Molnárová a bratr farář Filip Šimonovský. Čtené bohoslužby měli sestra Lidye Cahová a bratr Jaromír Voda za což jim děkuji.

Díky bratru Jiřímu Nedvědovi, který nám přispěl na nový zvon částkou

130 000,- Kč jsme oslovili zvonařskou dílnu p. Dytrychové z Brodku u Přerova o zhotovení nového zvonu. Zvonařská firma nám umožnila se zúčastnit odlévání našeho nového zvonu. Této významné události se zúčastnil i Jiří Nedvěd a přijel do Brodku. Po odlití zvonu jsme si dle tradice připili šampaňským, aby zvon krásně zněl. A již 18.září se konaly slavnostní bohoslužby k požehnání nového zvonu Paulus. Bohoslužbu vedl bratr farář Jan Jun.

V loňském roce jsme dokončili nové osvětlení v kostele a pořídili nový zvon.

Nyní nás čeká 3. etapa oprav fasády kostela. Tyto stavební práce má na starosti bratr Voda Josef. Já mu za nás za všechny velice moc děkuji. Těch starostí kolem toho je velice mnoho.

Na tuto poslední etapu opravy kostela vyhlašujeme sbírku a prosíme o příspěvky, které dávejte sestře pokladní .

Ještě bych chtěla připomenout , že významně se finančně podílí na opravách kostela obec Horní Vilémovice. V prvním roce při opravě střechy jsme obdrželi dar v hodnotě 500. 000, další rok 300.000,- a na letošní rok máme přislíbeno 100.000,- Kč. Tedy celkem 900.000,- Kč.

Ve středu jsem telefonovala s bratrem Jiřím Nedvědem. Je v domácím ošetřování a pomalu se zotavuje. Všechny vás moc pozdravuje a doufá, že se bude moci do Horních Vilémovic podívat.